Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Ara

Sepetim

0 ürün - 0,00 TL Göster
Alışveriş sepetiniz boş!

Yöresel Kahvaltılık

Yöresel Kahvaltılık

Sabah kahvaltılarınız Malatya yöresel kahvaltılık ürünlerle şimdi daha da lezzetli. Malatya köy peyniri, köy tereyağı, tulum peyniri, çökelek ve hakiki pekmez çeşitleri.
Malatya’nın kahvaltılıkları;  Malatya Peyniri : dağ köylerinde, yaylalarda yapılan üzerinde köy kadının elinin parmak izleri bulunan, koyun peyniri veya inek peyniridir. Yassı ve ovaldir. Bazıları, koyun peynirini tercih ederken bazı kişilerde inek peynirini tercih ederler.
Köy Tereyağı : genellikle civar köylerden gelir. Küçük topaklar halinde olan bu tereyağları, çatalı veya bıçağı vurduğunuzda bulgur tanecikleri gibi ayrılır. Boğazınıza sıvaşmadan lezzetini aktararak midenize gider.
Taze Çökelek : Tuluk çökeliği de civar köylerden gelir. Kahvaltıyı tat  olarak zenginleştirirdi.

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:

Malatya Kayısı Marketi ve Yöresel Malatya Pazarı

Kuru Kayısı ve Naturel Kuruyemiş Çeşitleri

Malatya'nın meşhur yaş kayısı ve kuru kayısı çeşitlerini doğal ve sağlıklı ambalajlarda müşterilerimize özenle sunuyoruz. Zengin Kayısı ürlerinden elde ettiğimiz islimli kayısı, gün kurusu, hurma, hoşaflık kayısı kabuğu, kayısı çekirdeği ile kayısıdan elde edilen pestil, kayısı atomu, cezerye ve kayısı lokumu çeşitlerimiz yoğun ilgi görmektedir.

Malatya Mutfağından Yöresel Yiyecekler

Malatya yöresi lezzetlerinden salamura köy peyniri, köy tereyağı, tulum peyniri, çökelek, malatya bulguru, ev salçası, dolmalık kuru biber, kuru patlıcan vb. ev yapımı yiyecekleri titizlikle temin ediyoruz. Temiz ve sağlıklı ortamlarda üretilen yöresel yiyecekleri kuru ve soğuk hava depolarda muhafaza ederek tam mevsiminde siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Organik, Sağlıklı ve Lezzetli Gıdalar

Organik yöntemlerle üretilen kayısı ve Malatya yöresel gıda ürünlerinin sağlıklı olmalarının yanı sıra lezzetli olmaları da tüketici tercihini etkileyen önemli bir faktördür. Türkiye genelinde kuru meyveden bakliyata, salçadan pekmeze, kadar geniş bir ürün gamıyla çalışan Malatya Kayısı Market, kurulduğu günden bu yana özlediğiniz lezzette sağlıklı organik ürünlerini sizlere sunarak insan ve çevre sağlığı konusundaki hassasiyetini sizlerle paylaşmaktadır.

güvenli alışveriş
Malatya Kayısı Market © 2020 Google+