Kategoriler

 • Kategoriler
 • Malatya Kayısı
 • Kuru Kayısı
 • Gün Kurusu
 • Kayısı Çekirdeği
 • Hediyelik Kayısı
 • Kuru Meyve
 • Kuru Üzüm
 • Kuruyemiş
 • Hurma Çeşitleri
 • Pestil Çeşitleri
 • Sucuk - Köme
 • Cezerye - Lokum
 • Pekmez - Bal
 • Yöresel Kahvaltılık
 • Malatya Yöresel
 • Kayısı Kozmetik
 • Tadımlık
 • Şifalı Bitkiler

Pakmez

Dut Pekmezi - Organik 800 Gr.

Dut Pekmezi - Organik 800 Gr.

Malatya yöresi köylerinde özenle imal edilen 100% Organik Dut Pekmezi... Preslenerek şırası çıkarılan organik dutların, düşük ısı veren odun ateşinde şeker eklenmeden kaynatılmasıyla elde ediliyor. Demir açısından zengin dut pekmezi  tartlarda, keklerde, sütlü tatlılarda, dondurma ve sorbelerde mükemmel sonuç veriyor. Dut pekmezinin faydaları şunlar olarak gösterilebilir.» Virüslerle savaşmak için kan hücrelerinin artmasında oldukça etkilidir.» Kansızlık için dut pekmezi kullanmak gerçekten çok faydalıdır. » Mide hastalıklarında özellikle, ülser hastalığına karşı dut pekmezi çok iyi gelir. » Astım ve bronşit hastalıklarında faydalıdır. » Soğuğa ve soğuk algınlığına karşı dut pekmezi, vücut direncinizi arttırıcı özelliğe sahiptir. » Sporcular için enerji deposudur. » Bebeklerin büyümesinde ve gelişmesine yardımcı olur. » Çocukların zeka gelişimi için dut pekmezi önerilmektedir. » Dut pekmezi ile gargara yapılırsa, ağız ve boğaz hastalıklarına karşı etkili olur. »..

25,00 TL 28,00 TL

Üzüm Pekmezi - Organik 800 Gr.

Üzüm Pekmezi - Organik 800 Gr.

Malatya ve Arapkir yöresi köylerinden temin edilen 100% Organik Üzüm Pekmezi. Preslenerek şırası çıkarılan tatlı organik üzümlerin, düşük ısı veren odun ateşinde şeker eklenmeden kaynatılmasıyla elde ediliyor. Odun ateşinin isli kokusu, pekmezin doğal rayihasını daha da güçlendiriyor. Güne başlarken enerjiye ihtiyaç duyanlar için son derece uygun. Tahinle bir klasik; yoğurt ya da süt eklediğiniz meyveli tahıllı gevrekle zevkli bir öğün. Sütlü tatlılara mükemmelleştirici bir dokunuş.  Üzüm pekmezi yüzyıllardır süren geleneksel yöntemlerle hazırlanıyor.İnsan vücuduna sayısız faydaları olan üzüm pekmezinin her üründe olduğu gibi doğal olanı tercih ediliyor. Üzümü işlemek ve pekmeze dönüştürmek oldukça zahmetli ve yorucu bir iş olarak dikkat çekerken, geleneksel yöntemlerle pekmez üretiliyor. Pekmez’in Faydaları Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı 20 gram pekmez insan vücud..

25,00 TL

Keçiboynuzu (Harnup) kg.

Keçiboynuzu (Harnup) kg.

Keçiboynuzu (Harnup) doğanın insanlara armağanlarından biri. Akciğer ve astımla ilgili sorunlara iyi gelir, sigara içenleri rahatlatır, yüksek kalsiyum oranıyla enerji verir ayrıca kanser ve iktidarsızlığın da düşmanıdır. *Sütün üç katı kalsiyum içerir *İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir * Balgam söktürür,göğsü yumuşatır,bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir.(Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.) * Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir. *Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır. * Yüksek doğal şekerler , zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyl..

25,00 TL

Keçiboynuzu (Harnup) Pekmezi (Organik) 800 gr.

Keçiboynuzu (Harnup) Pekmezi (Organik) 800 gr.

Harnup Pekmezi, Akdeniz bölgesinde yetişen (Keçiboynuzu) Harnup meyvelerinin özenle toplanıp soğuk pres işlenmesi sonucu "en sağlıklı metodla" üretilmiştir. Bazı yörelerde Keçiboynuzu Pekmezi  adıyla anılmaktadır.  KEÇİBOYNUZU (HARNUP) PEKMEZİ Faydaları: 1. Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı) 2. İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir. 3. Balgam söktürür, yumuşatır, bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir. (Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.) 4. Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir. Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir. 5. Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır. 6. Yüksek doğal ..

25,00 TL 28,00 TL

Hurma Pekmezi - Organik 800 Gr.

Hurma Pekmezi - Organik 800 Gr.

Hurma Pekmezi, besleyici özeliği ve besin değerleri oldukça zengin bir üründür. Hurmadan elde edilen pekmez daha hafif ve lezzetlidir. Meyvenin ezilerek kaynatılması ile üretilen yoğun, tatlı bir şuruptur. Kahvaltı sofralarında tahin ile karıştırılıp yenildiğinde çikolata tadı vermekte ve özellikle pekmez yemesi istenen çocuklar için severek yiyebileceği bir ürün haline gelmektedir.  Hurma şekerli ve ballı tadıyla tüm günün halsizliğinin alınmasında destekleyici bir üründür. Hurmanın lif, mineral ve fenol açısından zengin olduğunu söyleyen bilim adamları sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum, B vitamini ve demir açısından da oldukça zengin olduğunu ifade etmişlerdir. KULLANIM ALANLARI Hurma Pekmezi uzun süre aç kaldığınız zamanlarda, üzerinizde oluşan halsizliğe karşı çok faydalıdır. Spor yapanlar içinse adeta enerji içeceği görevini görür. Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltıcı bir etkisi vardır. Zihnin ve bedenin gelişmesine yardımcı olur. Kuru öksürüğü keser. Boğaz ..

25,00 TL

Günbalı Pekmez (Organik) 800 Gr.

Günbalı Pekmez (Organik) 800 Gr.

Günbalı, klasik pekmez yapım usüllerinden farklı olarak mayalama ve ''ısıl işlem uygulamadan'' güneşte damıtılarak kıvamlaştırma yöntemiyle yapılmaktadır. Yapım aşaması uzun ve zahmetlidir. Malatya - Pütürge yöresi köylerinde geleneksel usüllerle özenle imal edilen Gün Balı, 100% saf ve organiktir. Baldan daha etkili (farklı) yararları ile bilinmektedir. Akışkan kıvamı ve balı anımsatan rengiyle diğer pekmez çeşitlerden ayrışarak Gün Balı olarak anılmaktadır. Kristalleşme evresine girmeden 6 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Önemli Not: Piyasada ev yapımı, doğal pekmez olarak satışa sunulan ürünler kaynatılmış ve mayalanmış olduğundan Günbalı gibi %100 saf, organik ve etkili değildir. Özellikle mide hastalıkları, ülsere iyi gelir. Astım ve bronşit hastalıklarında, soğuğa karşı vücut direncinin arttırılmasında kullanılır. Sporcular için enerji deposudur. Bebeklerin ve çocukların zeka ve bedensel gelişimine yardımcı olu..

38,00 TL 40,00 TL

Kayısı Marmelatı 800 Gr. hover image

Kayısı Marmelatı 800 Gr.

Dünyanın en kaliteli kayısılarından üretilen Kayısı Marmelatı, lezzeti ile damağınızda kalacak. Alçak ağaçlarda yetişen, güzel kokulu, tatlı mı tatlı Malatya kayısısı bu özelliklerini marmeladına geçirmekte tereddüt etmiyor. Pek çok yemeğe mükemmel bir şekilde eşlik edebilen geniş kullanım alanına sahip Malatya Kayısı Market ürünlerinden. Özellikle taze yoğurtla, kahvaltıda ve hamurişlerinin dolgusunda benzersiz bir sonuç veriyor.   Kayısı Marmelatı nasıl yapılır, kayısı marmelatı tarifi aramak yerine sizin için hazırladığımız sağlıklı ve kaliteli Kayısı Marmelatını tercih edin.....

25,00 TL

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)