Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Ara

Sepetim

0 ürün - 0,00 TL Göster
Alışveriş sepetiniz boş!

Kuruyemiş

Kuruyemiş

Kuruyemiş, çeşitli bitkilerin tohumlarının kurutularak ve işlenerek yenilir hale getirilmiş durumuna denir. Çerez adıyla anılan kuru yemiş çeşitlerinden fıstık, fındık, badem içi, ceviz ve kurutulmuş küçük meyveler, günlük hayatta taze veya kavrulmuş olarak tüketilmektedir. 

Türkiye'nin en kaliteli ve taze kuruyemiş alışveriş sitesi www.malatyakayisimarket.com güvenilir ve hızlı kargolama hizmetleri ile 7/24 online kuruyemiş siparişi, online kuruyemiş satışı yapmaktadır. 

"Kuruyemiş, çeşitli bitkilerin tohumlarının kurutularak ve işlenerek yenilir hale getirilmiş durumuna denir". Kuru yemişler bir çeşit çerezdirler.

Bitki tohumları direkt olarak güneşin altında kurutularak ya da çeşitli ısıl işlemlerden (kavurma gibi) geçirilerek ve bazen de tat vermesi için tuz gibi maddeler eklenerek hazırlanırlar.

Bazı Kuruyemiş Çeşitleri:

Fındık
Yer fıstığı
Leblebi
Ceviz
Antep fıstığı
Badem
Kayısı Çekirdeği
Kuru Üzüm

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:

Malatya Kayısı Marketi ve Yöresel Malatya Pazarı

Kuru Kayısı ve Naturel Kuruyemiş Çeşitleri

Malatya'nın meşhur yaş kayısı ve kuru kayısı çeşitlerini doğal ve sağlıklı ambalajlarda müşterilerimize özenle sunuyoruz. Zengin Kayısı ürlerinden elde ettiğimiz islimli kayısı, gün kurusu, hurma, hoşaflık kayısı kabuğu, kayısı çekirdeği ile kayısıdan elde edilen pestil, kayısı atomu, cezerye ve kayısı lokumu çeşitlerimiz yoğun ilgi görmektedir.

Malatya Mutfağından Yöresel Yiyecekler

Malatya yöresi lezzetlerinden salamura köy peyniri, köy tereyağı, tulum peyniri, çökelek, malatya bulguru, ev salçası, dolmalık kuru biber, kuru patlıcan vb. ev yapımı yiyecekleri titizlikle temin ediyoruz. Temiz ve sağlıklı ortamlarda üretilen yöresel yiyecekleri kuru ve soğuk hava depolarda muhafaza ederek tam mevsiminde siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Organik, Sağlıklı ve Lezzetli Gıdalar

Organik yöntemlerle üretilen kayısı ve Malatya yöresel gıda ürünlerinin sağlıklı olmalarının yanı sıra lezzetli olmaları da tüketici tercihini etkileyen önemli bir faktördür. Türkiye genelinde kuru meyveden bakliyata, salçadan pekmeze, kadar geniş bir ürün gamıyla çalışan Malatya Kayısı Market, kurulduğu günden bu yana özlediğiniz lezzette sağlıklı organik ürünlerini sizlere sunarak insan ve çevre sağlığı konusundaki hassasiyetini sizlerle paylaşmaktadır.

güvenli alışveriş
Malatya Kayısı Market © 2020 Google+